Odstavné plochy pre motorové vozidlá, časť 2.

Človek sa nestačí diviť, čo iný človek dokáže svojím správaním k prírode. Žiadna úcta, zodpovednosť, absolútne žiaden cit pre čistotu.

Množstvo motoristov sa zbavuje odpadu jednoducho vyhodením, pohodením vedľa motorového vozidla. Je pravda, že na Slovensku je úbohé, aké možnosti majú motoristi zbaviť sa odpadu na odstavných plochách, ale na druhej strane stále chýba výchova a je dosť možné, že keby aj tá možnosť bola, aj tak by to len tak pohodili. Okrem toho, že ide o environmentálnu záťaž, je tu aj estetické hľadisko, pohľad zahraničných turistov na krajinu a jej obyvateľova v neposlednom rade ide aj o nebezpečenstvo. Napríklad v tomto videu je vidieť pohodenú časť zvieraťa. To je cieľom iných dravcov a mrchožrútov (tzv. prirodzených čističov), ktorí sú ohrození na živote od automobilov, ale aj opačne motoristi sú ohrození na bezpečnosti premávky.

Pod videom uverejňujeme aj fotku automobilu, ktorý je neďaleko spomínaného miesta pohodené už niekoľko mesiacov a zjavne tu nikto nič nerieši a ani nebude.

VIDEO:

FOTKA NABÚRANÉHO AUTA: